Vranësira dhe reshje shiu - ky pritet të jetë moti sot dhe fundjavë në Maqedoni

Vranësira dhe reshje shiu - ky pritet të jetë moti sot dhe fundjavë në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot pjesërisht me re në orët e para të ditës, ndërsa pasdite me vranësira. Temperaturat do të lëvizin nga 11 deri në 20 °C. Era do të fryje me shpejtësi 2 m/s në drejtim të veriperëndimit.

Ndërsa të shtunën do kemi mot pothuajse të kthjellët dhe pjesërisht me re. Temperaturat pritet të lëvizin prej 11 deri në 21 °C.

E diela do të mbajë mot pjesërisht me re, në mbrëmje priten edhe reshje të lehta shiu. Temperaturat do të luhatën prej 13 deri në 20 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të juglindjes./Motilokal.com