Fundjavë me shi në Mal të Zi

Fundjavë me shi në Mal të Zi

Parashikimi i moti për ditën e premte në Mal të Zi, do të mbajë mot pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin nga 16 deri në 21 °C. Era do të fryjë 4 m/s në drejtim të perëndimit dhe veriperëndimit.

Mot me reshje shiu do të mbajë përgjatë gjithë ditës së shtunë. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 15 deri në 17 °C. Era do të fryjë 3 m/s në drejtim të perëndimit dhe jugperëndimit.

Edhe të dielën do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu. Temperatura gjatë ditës pritet të sillen prej 15 deri në 18 °C. Era do të fryjë 1 m/s në drejtim të lindjes dhe verilindjes./Motilokal.com