Ja si parashikohet të jetë moti për javën e parë të qershorit në Shqipëri

Ja si parashikohet të jetë moti për javën e parë të qershorit në Shqipëri

Mot i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh, vranësira dhe reshje shiu do të vazhdojë edhe gjatë ditës së sotme në vendin tonë. Ndërsa nga e marta do të fillojnë të ngritën temperaturat, ku do të kemi mot të kthjellët dhe të ngrohtë.

Temperaturat për ditën e hënë do të luhatën nga 13 deri në 18 °C. Era do të fryjë 2 m/s në drejtim të perëndimit dhe veriperëndimit.

Dita e marte do të jetë me mot të kthjellë dhe të ngrohtë. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 13 deri në 21 °C. Era do të fryjë 2 m/s në drejtim të veriperëndimit.

Edhe e mërkura do të mbajë mot të kthjellët dhe të ngrohtë. Temperaturat do të sillen prej 13 deri në 22 °C. Era do të fryjë 2 m/s në drejtim të veriperëndimit. /Motilokal.com