Mot me diell dhe vranësira gjatë javës në Maqedoni

Mot me diell dhe vranësira gjatë javës në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin nga 13 deri në 19 °C. Era do të fryje me shpejtësi 3 m/s në drejtim të veriut.

Dita e marte do të jetë në orët e para të ditës pothuajse e kthjellët, ndërsa pasdite me reshje të lehta shiu. Temperaturat pritet të lëvizin prej 11 deri në 21 °C. Era do të fryje me shpejtësi 2 m/s në drejtim të veriperëndimit.

E mërkura do të mbajë mot pothuajse të kthjellët. Temperaturat do të luhatën prej 11 deri në 23 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të jugperëndimit./Motilokal.com