Mësoni çfarë moti na pret këtë javë në Kosovë

Mësoni çfarë moti na pret këtë javë në Kosovë

Parashikimi i motit gjatë kësaj jave në Kosovë do të mbajë mot i qetë dhe me vranësira të shpërndara.

Temperaturat për ditën e sotme parashihet të lëvizin prej 17 deri në 24 °C. Të martën do të kemi mot pothuajse të kthjellët, ku temperaturat parashihet të lëvizin nga 13 deri 26 °C. Moti për ditën e mërkurë pritet të jetë i kthjellët, ku temperaturat do të sillen prej 15 deri 26 °C. /Motilokal.com