Parashikimi i sinoptikëve për sot dhe nesër në Kosovë

Parashikimi i sinoptikëve për sot dhe nesër në Kosovë

Moti sot në Kosovë do të mbajë mëngjesi pjesërisht me re intervale me diell gjatë ditës edhe vranësira, ku priten edhe rrebeshe shiu të shoqëruara me bubullimë.

Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 14 deri në 17 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 2 m/s në drejtim të perëndimit.

E enjtja do të jetë me mot pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin nga 11 deri në 21 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 5 m/s në drejtim të jugperëndimit./Motilokal.com