Parashikimi i motit për javën e dytë të shtatorit në Maqedoninë e Veriut

Parashikimi i motit për javën e dytë të shtatorit në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa në ditët në vijim do të jetë më i qëndrueshëm dhe relativisht i ngrohët.

Temperaturat për ditën e sotme do të lëvizin prej 19 deri në 28 °C. Parashikimi i motit për ditën e marte pritet të jetë pjesërisht me re, ku temperaturat parashihet të lëvizin nga 19 deri në 29 °C. Ndërsa e mërkura do të ketë mot të kthjellët me diell, temperaturat do të sillen prej 21 deri në 29 °C. /Motilokal.com