Ky është parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Ky është parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot me vranësira, ku priten edhe reshje shiu. Temperaturat do të lëvizin nga 15 deri në 26 °C. Era do të fryje me shpejtësi 2 m/s në drejtim të juglindjes.

Ndërsa të shtunën do kemi mot me vranësira në orët e para të ditës, kurse pasdite pjesërisht me re. Temperaturat pritet të lëvizin prej 16 deri në 23 °C. Era do të fryje me shpejtësi 4 m/s në drejtim të lindjes dhe juglindjes.

E diela do të mbajë mot pothuajse të kthjellët. Temperaturat do të luhatën prej 15 deri në 27 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të verilindjes./Motilokal.com