Mot me vranësira dhe reshje shiu në Mal të Zi

Mot me vranësira dhe reshje shiu në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat do të lëvizin nga 17 deri në 19 °C. Era do të fryjë 3 m/s në drejtim të verilindjes.

Mot me vranësira dhe reshje shiu do të mbajë edhe përgjatë ditës së shtunë. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 17 deri në 22 °C. Era do të fryjë 4 m/s në drejtim të verilindjes.

Të dielën do të mbajë mot i kthjellët dhe me diell. Temperatura gjatë ditës pritet të sillen prej 18 deri në 21 °C. Era do të fryjë 3 m/s në drejtim të jugut dhe jugperëndimit./Motilokal.com