Plane për pushime, mësoni çfarë surprizash sjellë moti për këtë fundjavë në Mal të Zi

Plane për pushime, mësoni çfarë surprizash sjellë moti për këtë fundjavë në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë mot i nxehtë, i kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 24 deri në 28 °C. Era do të fryjë 3 m/s në drejtim të jugperëndimit.

Ndërsa të shtunën do të jetë moti i nxehtë, pothuajse i kthjellët. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 25 deri në 28 °C. Era do të fryjë 4 m/s në drejtim të verilindjes.

Të dielën paradite do të mbajë mot pjesërisht me re, ndërsa pasdite me vranësira. Temperatura gjatë ditës pritet të sillen prej 23 deri në 29 °C. Era do të fryjë 4 m/s në drejtim të verilindjes./Motilokal.com