Ish presidentja Jahjaga mbledh mbeturina në Gërmi, apelon qytetarët për ruajtjen e natyrës

Ish presidentja Jahjaga mbledh mbeturina në Gërmi, apelon qytetarët për ruajtjen e natyrës

Ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka treguar aktivitetin e saj brenda një dite të zakonshme për të.

Por ajo është shprehur e shqetësuar me mbeturinat e shumta nëpër Gërmi që hidhen vend e pavend nga qytetarët e pa ndërgjegjshëm.

Postimi i plotë i Presidentes Jahjaga:

Për t'i ikur zhurmës së qytetit, pasditeve dal për të ecë në Gërmi. Natyra, ajri dhe freskia e kësaj hapësire u shërben shumë qytetarëve për të kaluar kohën e tyre. Shumë nga ta i takoj rrugës teksa ecin, vrapojnë apo janë ulur me familje për të pushuar.

Mirëpo, shumë herë gjatë rrugës hasi edhe në mbeturina të shumëta, të lëna pas nga qytetarët pasi që kanë shijuar momente të këndshme e qetësie ne Gërminë tonë të bukur.

Sot, përgjatë shtegut mblodha këto mbeturina të cilat dita ditës po shtohen dhe po e zbehin bukurinë magjike të Gërmisë.

U bëj thirrje qytetarëve që ta ruajmë natyrën, ta mbrojmë ambientin - sepse Toka është shtëpi e gjithsecilit dhe për ta mbrojtur jemi përgjegjës të gjithë!/Motilokal.com

Image may contain: one or more people, people standing, tree, plant, sky, outdoor and nature

Image may contain: one or more people, people standing, tree, shoes, plant, outdoor and nature

Image may contain: tree, flower, plant, outdoor and nature

Image may contain: tree, sky, plant, outdoor and nature

Image may contain: tree, outdoor and nature

Image may contain: tree, plant, sky, outdoor and nature