Mot i nxehtë na pret ditëve në vijim, këto janë temperaturat në Maqedoninë e Veriut

Mot i nxehtë na pret ditëve në vijim, këto janë temperaturat në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot kryesisht i kthjellët dhe me diell gjatë orëve të para të ditës, ndërsa në mesdita do të jetë pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin nga 19 deri në 30 °C.

Ndërsa të shtunën do kemi mot të kthjellët dhe pjesërisht me re. Temperaturat pritet të lëvizin prej 23 deri në 32 °C.

E diela do të mbajë mot të nxehtë, të kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të luhatën prej 22 deri në 30 °C./Motilokal.com