Parashikimi i sinoptikëve për sot dhe fundjavë në Kosovë

Parashikimi i sinoptikëve për sot dhe fundjavë në Kosovë

Moti sot dhe fundjavë në Kosovë parashihet të mbajë mot i qëndrueshëm kryesisht me diell, temperaturat në fundjavë pritet të shënojnë rritje.

Sot në Kosovë do të mbajë mot pjesërisht me re gjatë orëve të para të ditës, ndërsa pasdite kthjellët dhe me diell. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 12 deri në 21 °C.

Dita e shtunë do të jetë me mot të kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 11 deri në 23 °C.

E diela do të mbajë mot të nxehtë të kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të luhaten nga 14 deri në 29 °C. /Motilokal.com