Mësoni se çfarë moti do të mbizotërojë sot dhe dy ditët e ardhshme në Maqedoni

Mësoni se çfarë moti do të mbizotërojë sot dhe dy ditët e ardhshme në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i ngrohtë, i kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 16 deri në 25 °C.

Dita e shtunë do të jetë me mot të kthjellët dhe me diell. Temperaturat pritet të lëvizin prej 12 deri në 25 °C.

Edhe e diela do të mbajë mot të nxehtë, të kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të sillen nga 16 deri në 29 °C./Motilokal.com