Përfshihet nga flakët zona e Karaburunit, në Vlorë

Përfshihet nga flakët zona e Karaburunit, në Vlorë

Një zjarr i madh ka përfshirë sot Karaburunin, zonën e Ravenes në Vlorë. Sipas njoftimeve zjarri ka nisur që në mëngjes ndërsa për shkak të erës disa vatra zjarri janë zgjeruar me shpejtësi.

Nga njoftimet besohet se zjarri është vënë qëllimisht nga barinjtë.

Në vendin të ngjarjes kanë dalë zjarrfikësit dhe punonjës të Adiminstratës të Zonave të Mbrojtura./Motilokal.com