Parashikimi i motit gjatë kësaj jave në Maqedoninë Veriore

Parashikimi i motit gjatë kësaj jave në Maqedoninë Veriore

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i nxehtë, i kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 20 deri në 27 °C.

Dita e martë do të jetë me mot të kthjellët dhe me diell. Temperaturat pritet të lëvizin prej 19 deri në 29 °C.

Edhe e mërkura do të mbajë mot të nxehtë, të kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të luhatën prej 17 deri në 28 °C./Motilokal.com