Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të jenë temperaturat sot dhe nesër në Shqipëri

Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të jenë temperaturat sot dhe nesër në Shqipëri

Sot në vendin tonë do të mbizotërojë i kthjellët gjatë orëve të para të ditës, ndërsa pasdite do të jetë pjesërisht me re.

Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 23 deri në 31 °C.

Paraditja e së enjtes do të jetë me mot pjesërisht me re, kurse pasditja me vranësira dhe mundësi për reshje. Temperaturat do të lëvizin nga 20 deri në 29 °C./Motilokal.com