Mot i nxehtë sot dhe nesër në Kosovë

Mot i nxehtë sot dhe nesër në Kosovë

Moti sot dhe nesër në Kosovë parashihet të mbajë shumë i ngrohtë dhe kryesisht me diell. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 22 deri në 27 °C.

Ndërsa të enjten do të jetë mot pothuajse i kthjellët në mëngjes, kurse pasdite pjesërisht me re. Temperaturat për ditën e enjte do të lëvizin nga 15 deri në 28 °C. /Motilokal.com