Sot dhe nesër pritet të mbajë mot i nxehtë në Maqedoninë e Veriut

Sot dhe nesër pritet të mbajë mot i nxehtë në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me mot pjesërisht me re gjatë paradites, ndërsa pasdite pothuajse i kthjellët. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 23 deri në 28 °C.

E enjtja do të jetë me mot të nxehtë, të kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 20 deri në 28 °C. /Motilokal.com