Nga sot nisin rrebeshet e shiut, priten përmbytje në Shqipëri

Nga sot nisin rrebeshet e shiut, priten përmbytje në Shqipëri

Moti në vendin tonë për ditën e premte parashikohet të mbajë pjesërisht me re, nuk do të mungojnë as vranësirat me reshje shiu, kryesisht në zonë veriperëndimore priten edhe shtrëngata me rrebeshe dhe stuhi të shoqëruara me shkarkesa elektrike. Po ashtu pritet reshje edhe në formë breshëri. Temperaturat për ditën e sotme do të luhatën nga 18 deri në 27 °C.

Dita e shtunë do të jetë me vranësira dhe reshje shiu, mund të ketë edhe stuhi me era të forta. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 18 deri në 19 °C.

E diela do të mbajë mot në po thuajse të kthjellët mëngjes, kurse pasdite me mot pjesërisht me re dhe vende-vende reshje lokale shiu. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 14 deri në 21 °C./Motilokal.com