Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me vranësira dhe intervale me diell

Moti sot dhe fundjavë në Maqedoni, me vranësira dhe intervale me diell

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i kthjellët në orët e para të ditës, ndërsa pasdite pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin nga 16 deri në 25 °C.

Dita e shtunë do të jetë me vranësira dhe reshje shiu në mëngjes, kurse pasdite me mot pjesërisht me re. Temperaturat pritet të lëvizin prej 16 deri në 19 °C.

Ndërsa e diela do të mbajë mot pjesërisht me re. Temperaturat do të sillen nga 12 deri në 21 °C./Motilokal.com