Ja çfarë moti do të mbajë sot dhe nesër në Shqipëri

Ja çfarë moti do të mbajë sot dhe nesër në Shqipëri

Moti në vendin tonë do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare përgjatë ultësirës perëndimore. Temperaturat për ditën e sotme do të lëvizin prej 18 deri në 24 °C. Era do të fryjë 1 m/s në drejtim të jugperëndimit.

Mëngjesi i ditës së enjte do të jetë pjesërisht me re, ndërsa mesdita me vranësira, kurse në mbrëmje priten reshje të lehta shiu. Temperaturat pritet të lëvizin nga 18 deri në 26 °C. /Motilokal.com