Pamje mahnitëse, bora zbukuron Brezovicën [Foto]

Pamje mahnitëse, bora zbukuron Brezovicën [Foto]

Masat e ftohta të ajrit me origjinë polare të cilat kanë përfshirë rajonin, kanë sjell edhe reshjet e para të borës në viset malore.

Sot Brezovica, Prevalla, pjesë të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut janë mbuluar nga e parë, duke parlajmëruar edhe ardhjen e dimrit.

Temperaturat momentale janë 0 °C në Kosovë. Ndërsa gjatë javës dhe fundjavës së ardhshme priten edhe reshje më të mëdha të borës në tërë territorin e Kosovës.

Më poshtë ju sjellim disa foto të borës së parë në Brezovicë. /Motilokal.com