Moti për ditën e mërkurë dhe të enjte në Shqipëri

Moti për ditën e mërkurë dhe të enjte në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri parashikohet të mbajë mot pjesërisht me re, vende-vende në orët e mbrëmje me riga lokale shiu. Në orët e mëngjesit përgjatë luginave do të ketë prani të mjegullës. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 10 deri në 16 °C.

Dita e enjte do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje lokale shiu. Temperaturat do të lëvizin nga 11 deri në 14 °C./Motilokal.com