Mot i ftohtë sot dhe dy ditët e ardhshme në Mal të Zi

Mot i ftohtë sot dhe dy ditët e ardhshme në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin nga 10 deri në 15 °C. Ndërsa në viset malore priten reshje bore dhe temperatura deri në -15 °C.

Dita e shtunë do të jetë me mot të, të kthjellët e me diell. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 1 deri në 4 °C.

Të dielën pritet të mbajë mot i ftohtë dhe kryesisht me kthjellime. Temperatura gjatë ditës pritet të sillen prej -2 deri në 3 °C./Motilokal.com