Mot i ftohët e borë, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Maqedoni

Mot i ftohët e borë, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell por i ftohtë, pasdite në pjesët perëndimore do të ketë paraqitje të vranësirave mesatare. Do të fryj erë e përforcuar veri-perëndimore. Në fundjavë edhe më ftohtë dhe reshje bore. Temperaturat do të lëvizin nga -5 deri në 1 °C.

Dita e shtunë do të jetë me mot të ftohtë, vranësira dhe reshje bore. Temperaturat pritet të lëvizin prej -6 deri në -1 °C.

Të dielën do të mbajë mot i ftohtë dhe reshje bore. Temperaturat do të sillen nga -8 deri në -4 °C./Motilokal.com