Fundjava me borë në Mal të Zi

Fundjava me borë në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë kthjellët e me diell gjatë paradites, ndërsa pasdite pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin nga 4 deri në 8 °C. Në viset malore deri -14 °C.

Dita e shtunë do të jetë ftohtë, me vranësira dhe reshje bore. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 0 deri në 1 °C. Në viset malore deri -13 °C.

Të dielën pritet të mbajë mot me vranësira dhe reshje bore. Temperatura gjatë ditës pritet të sillen prej -2 deri në 1 °C. Në viset malore deri -14 °C./Motilokal.com