Ndryshon moti, këto temperatura pritet të mbretërojnë në Shqipëri

Ndryshon moti, këto temperatura pritet të mbretërojnë në Shqipëri

Moti në Shqipëri për ditën e sotme do të mbajë në mëngjes pjesërisht me re, mesdita me vranësira dhe në mbrëmje priten reshje shiu. Temperaturat do të luhatën nga 14 deri në 22 °C.

Ndërsa të enjten mëngjesi do të jetë pjesërisht me re, kurse mesdita pothuajse e kthjellët. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 15 deri në 20 °C. /Motilokal.com