Moti sot mbi vendin tonë

Moti sot mbi vendin tonë

Sot mbi vendin tonë priten reshje lokale shiu në disa qarqe, në përgjithësi, të dobëta. Në disa zona mund të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
Në bregdet: 19 / 31 °C
Në vendet e ulëta: 18 / 33 °C
Në vendet malore: 13 / 29 °C

/Motilokal/