Moti në Shqipëri, i paqëndrueshëm – me reshje shiu dhe stuhi

Moti në Shqipëri, i paqëndrueshëm – me reshje shiu dhe stuhi

Vendi ynë sot do të mbizotërohet me mot të paqëndrueshëm me reshje dhe herë pas here stuhi shiu.

Sipas parashikimit të motilokal.com, moti në Shqipëri për ditën e sotme do të jetë me shi. Temperaturat do të arrijnë deri në 17 °C. Era do të fryje me shpejtësi 3 m/s në drejtim të jugut.

Ndërsa të martën do të mbajë mot pothuajse i kthjellët. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 15 deri në 22 °C. Era do të fryje me shpejtësi 4 m/s në drejtim të jug-jugperëndimit.

E mërkura do të mbajë mot me shi. Temperaturat do të sillen prej 18 deri në 21 °C. Era do të fryje me shpejtësi 3 m/s në drejtim të jug-jugperëndimit. /Motilokal.com