Moti në Maqedoninë e Veriut, i vranët dhe me reshje shiu

Moti në Maqedoninë e Veriut, i vranët dhe me reshje shiu

Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë i vranët me reshje shiu, të cilat në pjesët perëndimore do të jenë më të mëdha. Temperaturat do të lëvizin nga 13 deri në 17 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 3 m/s në drejtim të verilindjes.

Mëngjesi i së martës do të jetë me pothuajse i kthjellët, ndërsa mesdita e kthjellët. Temperaturat pritet të lëvizin prej 12 deri në 19 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 3 m/s në drejtim të lindje-verilindjes.

Dita e mërkurë do të mbajë mot pjesërisht me re. Temperaturat do të luhatën prej 10 deri në 20 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 3 m/s në drejtim të verilindjes. /Motilokal.com