Moti në Mal të Zi, me shi dhe erëra

Moti në Mal të Zi, me shi dhe erëra

Moti për ditën e sotme në Ulqin, do të jetë mëngjesi me shi, ndërsa mesdita pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin nga 18 deri në 20 °C. Era do të fryjë 7 m/s në drejtim të  perendim-jugperëndimit.

Mëngjesi i së martës do të mbajë mot me shi, kurse mesdita pjesërisht me re. Temperaturat parashihet të lëvizin nga 18 deri në 21 °C. Era do të fryjë 8 m/s në drejtim të jugut.

E mërkura do të jetë me reshje të mëdha shiu. Temperatura gjatë ditës do të arrijnë deri në 19 °C. Era do të fryjë 10 m/s në drejtim të jugut./Motilokal.com