Moti për ditën e sotme në Kosovë

Moti për ditën e sotme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura.

Vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që vende-vende mund të sjellin stuhi lokale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 °C , ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-33 °C .

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s. /Motilolak/