Moti sot dhe nesër në Shqipëri me shi dhe stuhi

Moti sot dhe nesër në Shqipëri me shi dhe stuhi

Moti në Shqipëri vazhdon të mbizotërohet nga një mot i paqëndrueshëm ku do të kemi reshje shiu të cilat do të intensifikohen gjatë ditës së sotme. Sot në vendin tonë moti do të jetë me reshje shiu dhe erëra të forta. Temperaturat do të luhatën nga 19 deri në 20 °C. Era do të fryje me shpejtësi 2 m/s në drejtim të jug-juglindjes.

Ndërsa të enjten do të mbajë mot me shi, reshjet do të arrijnë deri në 19 mm. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 16 deri në 14 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të lindje-verilindjes. /Motilokal.com