Moti sot dhe nesër në Maqedoninë e Veriut

Moti sot dhe nesër në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë Veriore do të jetë i ndryshueshëm me vranësira. Gjatë ditës dhe natës priten reshje të shiut, kryesisht në pjesët perëndimore. Temperaturat do të lëvizin nga 17 deri në 19 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 3 m/s në drejtim të verilindjes.

E enjtja do të jetë mot me shi. Temperaturat pritet të lëvizin prej 13 deri në 15 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 1 m/s në drejtim të lindje-verilindjes. /Motilokal.com