Moti i keq, dallgë deri në 8 ballë në detin e Vlorës

Moti i keq, dallgë deri në 8 ballë në detin e Vlorës

Era e fortë, dallgët e larta që kanë shkuar deri në 8 ballë, kanë trazuar detin duke vështirësuar edhe udhëtimin e tragetit të linjës Vlorë-Brindisi.

Sipas njoftimeve të portit të Vlorës, prej disa ditësh deti ka qenë me dallgë kjo ka sjell dhe pezullimin e lëvizjes detare për të gjitha mjetet lundruese.

Sipas parashikimit të motilokal.com deri të premten do të vazhdon kjo situatë me reshje të mëdha të shiut dhe erëra të forta. /Motilokal.com