Rrufeja bie pranë Shtëpisë së Bardhë, katër persona të lënduar [Video]

Rrufeja bie pranë Shtëpisë së Bardhë, katër persona të lënduar [Video]

Katër persona janë lënduar rëndë nga rrufeja që goditi ditën e djeshme pranë Shtëpisë së Bardhë. Sipas njoftimeve ata po luftojnë për jetën.

Rrufeja goditi Parkun Lafayette, përballë selisë së njohur të qeverisjes amerikane dhe momenti u kap nga kamerat e sigurisë.

Katër të plagosurit u transportuan menjëherë për në spital dhe po luftojnë për të qëndruar gjallë.

Ndërkohë, kamerat kanë kapur pamje kur një roje jo vetëm që është trembur por dhe ka “braktisur” vendqëndrimin./Motilokal.com