Moti në Antalya

14 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
2 m/s - veri
06-12
Rain Shi
18°
3 mm
2 m/s - veri-veriperëndim
12-18
Rain Shi
17°
3 mm
2 m/s - veri-veriperëndim
18-24
Rain showers Shi
17°
3 mm
3 m/s - veri
15 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Heavy rain showers Me pikla shiu
17°
5 mm
2 m/s - veri-veriperëndim
06-12
Heavy rain Shi i madh
16°
17 mm
3 m/s - veri-veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
<1 mm
0 m/s - verilindje
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
18°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
16 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
15°
2 m/s - veriperëndim
03-09
Clear sky I kthjellët
16°
4 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Clear sky I kthjellët
18°
4 m/s - veri-veriperëndim
15-21
Clear sky I kthjellët
25°
0 m/s - veri-verilindje
21-03
Clear sky I kthjellët
17°
2 m/s - veri-veriperëndim
17 Nëntor E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky I kthjellët
15°
2 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Clear sky I kthjellët
17°
2 m/s - veri-veriperëndim
15-21
Clear sky I kthjellët
24°
2 m/s - jug
21-03
Clear sky I kthjellët
18°
1 m/s - veri-veriperëndim
18 Nëntor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Fair Pothuajse i kthjellët
15°
3 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Clear sky I kthjellët
16°
2 m/s - veri-veriperëndim
15-21
Clear sky I kthjellët
22°
3 m/s - jug-jugperëndim
21-03
Fair Pothuajse i kthjellët
15°
2 m/s - veri-veriperëndim
19 Nëntor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
2 m/s - veriperëndim
09-15
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
2 m/s - veri-veriperëndim
15-21
Fair Pothuajse i kthjellët
22°
2 m/s - jug
21-03
Clear sky I kthjellët
16°
2 m/s - veri
20 Nëntor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky I kthjellët
13°
2 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Clear sky I kthjellët
14°
2 m/s - veri-veriperëndim
15-21
Clear sky I kthjellët
21°
2 m/s - jug-jugperëndim
21-03
Clear sky I kthjellët
15°
2 m/s - veri
21 Nëntor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Clear sky I kthjellët
12°
2 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Clear sky I kthjellët
13°
2 m/s - veri-veriperëndim
15-21
Fair Pothuajse i kthjellët
21°
2 m/s - jug-jugperëndim
21-03
Fair Pothuajse i kthjellët
15°
2 m/s - veri
22 Nëntor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
2 m/s - veri-veriperëndim
09-15
Cloudy I vrenjtur
13°
2 m/s - veri-veriperëndim
15-21
Cloudy I vrenjtur
21°
1 m/s - jug
21-03
Cloudy I vrenjtur
16°
2 m/s - veri-veriperëndim
23 Nëntor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Cloudy I vrenjtur
14°
2 m/s - veri-veriperëndim

Antalya

Antalya ka verë të nxehtë dhe të thatë dhe dimër të butë dhe me shi. Rreth 300 ditë të vitit është me diell. Temperatura mesatare e detit është midis 16 °C në dimër dhe 27 °C në verë. Temperatura e lartë e regjistruar ka arritur në 45 °C në korrik, ndërsa më e ulëta u regjistrua në shkurt me −4 °C.