Moti në Athinë

19 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0
59.8%
3 m/s - 2.7
09:00
Pjesërisht me re
19°
0
39.9%
4 m/s - 3.8
12:00
Shi
20°
2.1
35.5%
8 m/s - 7.9
15:00
Shi
18°
3.4
59.7%
9 m/s - 8.7
18:00
Shi
14°
1.3
80.5%
6 m/s - 5.6
21:00
Pothuajse i kthjellët
13°
0
73.6%
6 m/s - 5.8
00:00
Shi
11°
2.6
84.3%
6 m/s - 6.4

Ja si parashikohet moti të premten dhe fundjavë në Mal të Zi

2024-04-18 21:06:57
20 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Reshje të lehta shiu
10°
0.9
71.2%
8 m/s - 7.8
12:00
Pothuajse i kthjellët
18°
0
46.2%
7 m/s - 6.8
18:00
Pothuajse i kthjellët
14°
0.5
71.9%
5 m/s - 5.4
00:00
I kthjellët
12°
0
89.9%
3 m/s - 2.9
21 Prill E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
13°
0
61.3%
3 m/s - 2.5
12:00
Pothuajse i kthjellët
19°
0
47.9%
7 m/s - 6.9
18:00
Pjesërisht me re
16°
0
57.3%
6 m/s - 5.8
00:00
Pjesërisht me re
13°
0
73.9%
1 m/s - 1
22 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Reshje të lehta shiu
16°
0.9
54.7%
1 m/s - 0.8
12:00
Pjesërisht me re
18°
0.1
60.1%
2 m/s - 2.4
18:00
Pjesërisht me re
16°
0
75.5%
2 m/s - 2.4
00:00
Pjesërisht me re
13°
0.1
81.1%
3 m/s - 3.2
23 Prill E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
17°
0
74%
3 m/s - 3.2
12:00
Pjesërisht me re
24°
0
46.4%
5 m/s - 5.3
18:00
Pjesërisht me re
20°
0
62.3%
3 m/s - 2.5
00:00
Pjesërisht me re
18°
0
74.9%
1 m/s - 1
24 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
18°
0
66.6%
0 m/s - 0.2
12:00
Pjesërisht me re
23°
0
49%
4 m/s - 4
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
77.8%
1 m/s - 0.7
00:00
Pjesërisht me re
16°
0
78%
1 m/s - 1.4
25 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
17°
0
74.9%
0 m/s - 0.1
12:00
Pjesërisht me re
21°
0
55.2%
3 m/s - 2.7
18:00
Pjesërisht me re
18°
0
69.2%
2 m/s - 1.7
00:00
Pothuajse i kthjellët
14°
0
75.7%
1 m/s - 1
26 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
16°
0
44.5%
1 m/s - 1.1
12:00
Me diell
23°
0
15.5%
6 m/s - 6
18:00
I kthjellët
18°
0
49.8%
1 m/s - 0.6
00:00
I kthjellët
11°
0
71.6%
2 m/s - 2.3
27 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
16°
0
37.5%
1 m/s - 0.7
12:00
Me diell
22°
0
22.4%
5 m/s - 4.7
18:00
I kthjellët
17°
0
45.1%
1 m/s - 0.8
00:00
I kthjellët
14°
0
46.5%
2 m/s - 1.7

Athinë

Athina është kryeqyteti i Greqisë. E vendosur në Evropën Juglindore, Athina është një qendër të fuqishme ekonomike, kulturore dhe administrative të vendit. Ajo mori emrin e vet nga perëndesha Athena që ishte perëndesha e luftës. Athina sot është një qytet modern dhe i famshëm, si në antikitet ishte një qytet-shtet i fuqishëm dhe një qendër e madhe e kulturës, është një qytet historik në Evropë. Ajo është e njohur në mbarë botën për monumentet e saj historike që kanë mbijetuar, edhe pse pjesërisht, me shekuj.