Moti në Berlin

21 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
14-18
Clear sky I kthjellët
6°
4 m/s - perëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
4 m/s - perëndim-jugperëndim
22 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
2°
4 m/s - perëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
3°
<1 mm
5 m/s - perëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
<1 mm
5 m/s - perëndim-veriperëndim
18-24
Clear sky I kthjellët
4°
3 m/s - veriperëndim
23 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
0°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
06-12
Fog Mjegull
-1°
1 m/s - perëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
1°
2 m/s - jugperëndim
24 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
-1°
1 m/s - jugperëndim
24 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
07-13
Clear sky I kthjellët
-3°
1 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Clear sky I kthjellët
3°
2 m/s - jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
-1°
2 m/s - perëndim
25 Janar E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
0°
<1 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
0°
<1 mm
1 m/s - perëndim-jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
3°
1 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
0°
1 m/s - jug
26 Janar E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
-2°
1 m/s - jug-juglindje
07-13
Cloudy I vrenjtur
-1°
2 m/s - jug-juglindje
13-19
Cloudy I vrenjtur
6°
2 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
3°
2 m/s - jug-jugperëndim
27 Janar E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Light rain Shi
3°
<1 mm
3 m/s - jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
5°
4 m/s - perëndim-jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
7°
4 m/s - jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
6°
5 m/s - jug-jugperëndim
28 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
6°
6 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
7°
7 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Light rain Shi
12°
<1 mm
7 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
7 m/s - perëndim
29 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
<1 mm
6 m/s - jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
4°
<1 mm
7 m/s - perëndim-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
9 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
7°
7 m/s - perëndim-jugperëndim
30 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
6°
<1 mm
5 m/s - jugperëndim
07-13
Rain Shi
7°
1 mm
7 m/s - jugperëndim
13-19
Rain Shi
10°
1 mm
8 m/s - jugperëndim

Berlin

Berlini është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Gjermanisë, si dhe një nga 16 shtetet (land) e saj. Me një popullsi prej rreth 3.7 milion, Berlini është qyteti i dytë më i populluar në Bashkimin Europian dhe zona e shtatë më e populluar urbane në Bashkimin Europian.