Moti në Nju Jork

12 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
15:00
Shi
18°
9.5
81.5%
9 m/s - 9.2
18:00
Pothuajse i kthjellët
14°
0.2
87.1%
10 m/s - 9.6
21:00
I kthjellët
17°
0
46.9%
9 m/s - 9.1
00:00
Pothuajse i kthjellët
13°
0
53.7%
6 m/s - 6.1

Premierliga Angleze do të përdorë teknologjinë e pozicionit jashtë loje gjysmë të automatizuar

2024-04-12 09:29:57
13 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0
63.4%
9 m/s - 8.5
12:00
Pjesërisht me shi
8°
0.5
68.3%
10 m/s - 9.9
18:00
Pjesërisht me shi
8°
0.7
63.8%
11 m/s - 11.3
00:00
I kthjellët
10°
0
50.3%
7 m/s - 6.8
14 Prill E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
7°
0
49.6%
6 m/s - 6.4
12:00
Pjesërisht me re
7°
0
63.2%
5 m/s - 5.4
18:00
Pjesërisht me re
18°
0.4
39.5%
6 m/s - 6.3
00:00
Pjesërisht me re
15°
0
56%
8 m/s - 7.7
15 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
14°
0
87%
5 m/s - 5.3
12:00
I kthjellët
12°
0
81.4%
4 m/s - 4.1
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
40.6%
6 m/s - 6.2
00:00
I kthjellët
12°
0
71.3%
2 m/s - 1.5
16 Prill E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
I kthjellët
7°
0
84.8%
2 m/s - 1.9
12:00
I kthjellët
11°
0
72.8%
2 m/s - 1.9
18:00
Pjesërisht me re
21°
0
37.4%
2 m/s - 1.6
00:00
Pjesërisht me re
13°
0
56.6%
4 m/s - 4.4
17 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me shi
10°
0.8
91.9%
2 m/s - 1.9
12:00
Pjesërisht me re
12°
0.3
97.1%
1 m/s - 0.9
18:00
Pjesërisht me re
15°
0
91.5%
3 m/s - 3.4
00:00
Pjesërisht me re
12°
0.1
98.4%
4 m/s - 4.3
18 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
14°
0
91.6%
2 m/s - 2.3
12:00
Me diell
16°
0
85.7%
4 m/s - 4
18:00
Pothuajse i kthjellët
24°
0
46.7%
6 m/s - 6.4
00:00
Pjesërisht me re
17°
0
60.4%
3 m/s - 2.6
19 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0
61.9%
1 m/s - 1.2
12:00
Pjesërisht me re
13°
0.2
73.6%
4 m/s - 4.3
18:00
Shi
19°
1.5
84%
9 m/s - 8.9
00:00
Shi i madh
18°
8.5
88.1%
8 m/s - 7.9
20 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
11°
0.1
90.5%
7 m/s - 6.6
12:00
I kthjellët
9°
0
50.5%
8 m/s - 7.7
18:00
Pjesërisht me re
14°
0
35.3%
8 m/s - 8.3
00:00
Pjesërisht me re
9°
0
42.4%
6 m/s - 5.9
21 Prill E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
5°
0
51.3%
4 m/s - 3.8
12:00
I kthjellët
4°
0
54.3%
6 m/s - 5.8
18:00
I kthjellët
10°
0
32.8%
6 m/s - 6.3

Nju Jork

New York City, shkurt New York (shkurtesa: NYC ose NY), zyrtarisht Qyteti i Nju Jorkut (City of New York) për ta dalluar atë nga shteti i Nju Jorkut, në të cilin bën pjesë, është qyteti më i populluar në Shtetet e Bashkuara dhe qendra e zonës metropolitane të Nju Jorkut, porta krysore për emigracionin e ligjshëm në Shtetet e Bashkuara dhe një nga aglomeratët urbanë më të populluar në botë. Nju Jorku ushtron një ndikim të rëndësishëm në tregëti, financë, media, art, modë, kërkime shkencore, teknologji, arsim dhe argëtim. Në Nju Jork e ka selinë Organizata e Kombeve të Bashkuara, duke e bërë Nju Jorkun një qendër të rëndësishme për diplomacinë ndërkombëtare dhe kryeqytetin kulturor dhe financiar të botës.