Moti në Oslo

28 Mars E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
16-18
Clear sky I kthjellët
6°
7 m/s - veri
18-24
Clear sky I kthjellët
3°
7 m/s - veri
29 Mars E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-07
Clear sky I kthjellët
-3°
5 m/s - veri
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
-4°
2 m/s - veri-veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
3 m/s - perëndim-veriperëndim
18-24
Clear sky I kthjellët
6°
5 m/s - perëndim-veriperëndim
30 Mars E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
0°
4 m/s - veri
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
-2°
3 m/s - veri-verilindje
12-18
Fair Pothuajse i kthjellët
3°
3 m/s - veri-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
3°
1 m/s - juglindje
31 Mars E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
0°
1 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
0°
2 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
4 m/s - perëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
6°
3 m/s - perëndim
1 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
3°
2 m/s - veriperëndim
08-14
Clear sky I kthjellët
1°
3 m/s - veriperëndim
14-20
Clear sky I kthjellët
8°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
3°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
2 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
0°
1 m/s - juglindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
1°
3 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
6 m/s - jugperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
6 m/s - perëndim
3 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
3°
4 m/s - jugperëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
2°
5 m/s - jugperëndim
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
7°
5 m/s - perëndim-veriperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
3°
4 m/s - perëndim
4 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
0°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
0°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
3 m/s - veriperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
5 Prill E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
0°
0 m/s - veriperëndim
08-14
Cloudy I vrenjtur
0°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
7°
3 m/s - jug-jugperëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
4°
0 m/s - jug
6 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
1°
0 m/s - veri-verilindje
08-14
Cloudy I vrenjtur
1°
1 m/s - juglindje
14-20
Cloudy I vrenjtur
8°
3 m/s - jug-jugperëndim

Oslo

Osloja është kryeqyteti i Norvegjisë dhe komunë në qarkun Oslo. Ka një sipërfaqe 454 km² dhe popullsi 607292 banorë. Në këtë qytet banojnë edhe shqiptarë, shumica e tyre nga Kosova dhe Maqedonia.