Moti në Romë

21 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
17-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
2 m/s - veri
18-24
Cloudy I vrenjtur
8°
2 m/s - verilindje
22 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
2 m/s - verilindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
2 m/s - verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
12°
1 m/s - veri-verilindje
18-24
Clear sky I kthjellët
10°
0 m/s - perëndim-jugperëndim
23 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
5°
2 m/s - verilindje
06-12
Clear sky I kthjellët
3°
1 m/s - verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
12°
1 m/s - veri-verilindje
18-24
Clear sky I kthjellët
9°
0 m/s - jug-juglindje
24 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
4°
2 m/s - verilindje
24 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
3°
2 m/s - verilindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
4 m/s - jug-juglindje
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
<1 mm
3 m/s - jug-juglindje
25 Janar E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain showers Shi
10°
3 mm
4 m/s - lindje-juglindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
<1 mm
4 m/s - juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
<1 mm
4 m/s - jug-juglindje
19-01
Cloudy I vrenjtur
11°
<1 mm
2 m/s - juglindje
26 Janar E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Heavy rain Shi i madh
10°
8 mm
1 m/s - lindje-juglindje
07-13
Rain Shi
9°
2 mm
1 m/s - verilindje
13-19
Rain Shi
14°
2 mm
1 m/s - jug
19-01
Cloudy I vrenjtur
9°
1 m/s - lindje-verilindje
27 Janar E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
1 m/s - lindje-verilindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
2 m/s - verilindje
13-19
Clear sky I kthjellët
13°
1 m/s - veri-verilindje
19-01
Clear sky I kthjellët
10°
2 m/s - veri
28 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Clear sky I kthjellët
5°
2 m/s - veri-verilindje
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
2°
2 m/s - verilindje
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
13°
0 m/s - perëndim-veriperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
29 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
4°
2 m/s - verilindje
07-13
Cloudy I vrenjtur
4°
2 m/s - lindje-verilindje
13-19
Cloudy I vrenjtur
13°
<1 mm
0 m/s - jug
19-01
Cloudy I vrenjtur
11°
2 m/s - juglindje
30 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
1 m/s - verilindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
1 m/s - veri-verilindje
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
15°
0 m/s - perëndim-veriperëndim

Romë

Roma është kryeqyteti i Italisë, kryeqyteti i rajonit Lacio dhe kryeqendra e Provincës së Romës. Me mbi 2.900.000 banorë në 1,285.3 km2 (496,3 sq mi), ajo është edhe qyteti më i madh dhe më i populluar i vendit. Qyteti është i vendosur në pjesën qendrore-perëndimore të gadishullit italian, në lumin Tiber.