Moti në Shtutgart

21 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
16-18
Clear sky I kthjellët
2°
1 m/s - veri-verilindje
18-24
Clear sky I kthjellët
0°
2 m/s - veri
22 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
-5°
1 m/s - jug
06-12
Clear sky I kthjellët
-4°
1 m/s - jug
12-18
Clear sky I kthjellët
4°
0 m/s - juglindje
18-24
Clear sky I kthjellët
1°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
23 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthjellët
-3°
1 m/s - lindje-juglindje
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
-2°
1 m/s - lindje
12-18
Clear sky I kthjellët
6°
2 m/s - lindje
18-24
Clear sky I kthjellët
0°
2 m/s - lindje-juglindje
24 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
-3°
2 m/s - jug
24 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
07-13
Clear sky I kthjellët
-4°
1 m/s - jug
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
8°
0 m/s - verilindje
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
1°
1 m/s - jug
25 Janar E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
0°
<1 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
1°
<1 mm
1 m/s - jug
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
0 m/s - jug-juglindje
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
2°
1 m/s - jug-juglindje
26 Janar E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
1°
2 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
1°
<1 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
<1 mm
2 m/s - jugperëndim
19-01
Rain showers Shi
4°
1 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
27 Janar E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
<1 mm
3 m/s - jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
3 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
4 m/s - jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
3 m/s - jugperëndim
28 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
4°
4 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
5 m/s - jug-jugperëndim
13-19
Light rain Shi
13°
<1 mm
6 m/s - jugperëndim
19-01
Rain Shi
10°
1 mm
5 m/s - perëndim-jugperëndim
29 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
7°
<1 mm
5 m/s - perëndim-veriperëndim
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
4 m/s - jugperëndim
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
6 m/s - perëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
30 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
4°
3 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Cloudy I vrenjtur
8°
6 m/s - jugperëndim
13-19
Cloudy I vrenjtur
13°
9 m/s - jugperëndim

Shtutgart

Shtutgarti është kryeqyteti i shtetit gjerman të Baden-Württemberg në Gjermaninë jugperëndimore. Qyteti shtrihet në mes të Pyjeve të Zezë dhe Alpet Swabian në të ashtuquajturën gondolë Stuttgart, e cila përbëhet nga luginat e një numri të lumenjve dhe lumenjve që rrjedhin në lumë Neckar. Qyteti ka rreth 600,000 banorë, dhe është qyteti kryesor për një zonë metropolitane me mbi 3 milionë banorë.