Moti në Stamboll

23 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
10-12
Cloudy I vrenjtur
6°
6 m/s - veri
12-18
Fair Pothuajse i kthjellët
7°
8 m/s - veri
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
5 m/s - veri
24 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
4 m/s - veri
06-12
Clear sky I kthjellët
5°
4 m/s - veri-veriperëndim
12-18
Clear sky I kthjellët
7°
2 m/s - verilindje
18-24
Clear sky I kthjellët
5°
2 m/s - jugperëndim
25 Janar E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
4°
2 m/s - jugperëndim
06-12
Clear sky I kthjellët
5°
4 m/s - jugperëndim
12-18
Clear sky I kthjellët
8°
5 m/s - jugperëndim
15-21
Clear sky I kthjellët
9°
5 m/s - jugperëndim
25 Janar E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
21-03
Fair Pothuajse i kthjellët
8°
3 m/s - jugperëndim
26 Janar E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
4 m/s - jug-jugperëndim
09-15
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
5 m/s - jugperëndim
15-21
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
3 m/s - jugperëndim
21-03
Cloudy I vrenjtur
10°
2 m/s - juglindje
27 Janar E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Cloudy I vrenjtur
10°
<1 mm
2 m/s - jug-juglindje
09-15
Rain showers Shi
11°
3 mm
4 m/s - jug
15-21
Rain showers Shi
13°
1 mm
7 m/s - jugperëndim
21-03
Rain showers Shi
10°
3 mm
4 m/s - perëndim-jugperëndim
28 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
1 m/s - veri-verilindje
09-15
Clear sky I kthjellët
7°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
15-21
Fair Pothuajse i kthjellët
10°
3 m/s - jugperëndim
21-03
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
2 m/s - jug
29 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Fair Pothuajse i kthjellët
9°
5 m/s - jugperëndim
09-15
Clear sky I kthjellët
9°
6 m/s - jug-jugperëndim
15-21
Fair Pothuajse i kthjellët
13°
6 m/s - jugperëndim
21-03
Fair Pothuajse i kthjellët
12°
6 m/s - jug-jugperëndim
30 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
9 m/s - jug-jugperëndim
09-15
Rain Shi
12°
1 mm
8 m/s - jugperëndim
15-21
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
21-03
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
2 m/s - jug-jugperëndim
31 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
3 m/s - jugperëndim
09-15
Fair Pothuajse i kthjellët
9°
6 m/s - jug-jugperëndim
15-21
Clear sky I kthjellët
13°
7 m/s - jugperëndim
21-03
Clear sky I kthjellët
12°
6 m/s - perëndim-jugperëndim
1 Shkurt E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-09
Fair Pothuajse i kthjellët
11°
3 m/s - perëndim-jugperëndim

Stamboll

Stambolli, i njohur ndërkombëtarisht si İstanbul, është qyteti dhe porti më i madh i Turqisë. Është qendra kryesore kulturore, ekonomike dhe industriale në vendë. Me një popullsi prej rreth 14,8 milion banorë, është një nga qytetet më të populluara në botë.