Moti në Londër

23 Maj E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
18:00
I kthjellët
16°
0
59.9%
4 m/s - 4.2
21:00
I kthjellët
11°
0
80.3%
2 m/s - 2.4
00:00
I kthjellët
9°
0
89.6%
3 m/s - 2.6
24 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
9°
0
86.6%
2 m/s - 2.1
12:00
Pjesërisht me re
16°
0
55.4%
2 m/s - 2.1
18:00
Pothuajse i kthjellët
17°
0
51.2%
2 m/s - 2.4
00:00
Pjesërisht me re
11°
0
89.3%
2 m/s - 2.1
25 Maj E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
9°
0.1
95.8%
2 m/s - 1.5
12:00
Pjesërisht me re
19°
0
51.1%
3 m/s - 2.8
18:00
Pjesërisht me re
17°
0.2
50.6%
3 m/s - 3.2
00:00
Pjesërisht me shi
13°
0.7
66.8%
4 m/s - 3.6
26 Maj E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me shi
14°
0.9
86.8%
4 m/s - 3.6
12:00
Shi
18°
2.8
64.6%
5 m/s - 5.3
18:00
I kthjellët
17°
0
60.2%
6 m/s - 5.8
00:00
I kthjellët
11°
0
92%
3 m/s - 2.6
27 Maj E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
I kthjellët
11°
0.2
85.3%
3 m/s - 3.3
12:00
Pjesërisht me re
17°
0.2
50.1%
5 m/s - 5
18:00
Pjesërisht me re
15°
0
55.1%
5 m/s - 4.7
00:00
I kthjellët
9°
0
80.1%
3 m/s - 3.3
28 Maj E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
I kthjellët
9°
0.1
84.5%
3 m/s - 2.6
12:00
Pjesërisht me re
16°
0
50.1%
3 m/s - 2.5
18:00
Pjesërisht me re
16°
0.1
48%
2 m/s - 1.8
00:00
Pjesërisht me shi
12°
0.7
78%
3 m/s - 3.1
29 Maj E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me shi
13°
0.7
89.7%
4 m/s - 4
12:00
Pjesërisht me shi
15°
0.6
80.2%
7 m/s - 7.3
18:00
Pjesërisht me re
15°
0
83.8%
6 m/s - 6.4
00:00
Pjesërisht me shi
14°
0.8
94.1%
4 m/s - 4.1
30 Maj E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
12°
0.2
83.7%
4 m/s - 4.3
12:00
Shi
16°
1.8
63.8%
6 m/s - 5.7
18:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0
62.6%
6 m/s - 6.4
00:00
Pjesërisht me re
11°
0.3
82.5%
5 m/s - 5
31 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Reshje të lehta shiu
10°
0.6
83%
6 m/s - 5.8
12:00
Shi
15°
1.2
57.7%
6 m/s - 6.3
18:00
Pjesërisht me re
14°
0
65.7%
7 m/s - 6.5
00:00
Shi
11°
2.2
85.3%
4 m/s - 4
01 Qershor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
12°
2
83.5%
5 m/s - 4.7
12:00
Shi
15°
3.8
70.4%
6 m/s - 6.2
18:00
Pjesërisht me re
15°
0
71.7%
5 m/s - 5.1

Londër

Londra është kryeqyteti i Britanisë së madhe. Londra është një nga qytetet më të zhvilluara në botë dhe gjithashtu vizitohet nga shumë turistë sepse aty ndodhen shumë ndërtesa dhe vënde interesante si: Shtëpia e Parlamentit, Kulla e Londrës, Pallati Mbretëror etj.