Moti në Vjenë

29 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06-12
Cloudy I vrenjtur
10°
<1 mm
5 m/s - veriperëndim
12-18
Rain showers Shi
15°
3 mm
5 m/s - veri-veriperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
4 m/s - veri
30 Maj E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
3 m/s - veriperëndim
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
3 m/s - veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
5 m/s - veri
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
4 m/s - veri
31 Maj E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
10°
4 m/s - perëndim-veriperëndim
06-12
Light rain Shi
10°
<1 mm
5 m/s - perëndim-veriperëndim
12-18
Rain Shi
13°
3 mm
7 m/s - veriperëndim
20-02
Rain Shi
10°
1 mm
7 m/s - perëndim-veriperëndim
1 Qershor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Light rain Shi
11°
<1 mm
7 m/s - perëndim-veriperëndim
08-14
Rain Shi
13°
1 mm
5 m/s - veriperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
6 m/s - veri-verilindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
3 m/s - veri
2 Qershor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
13°
3 m/s - veriperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
<1 mm
3 m/s - veri-veriperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
5 m/s - veri-verilindje
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
15°
2 m/s - veri
3 Qershor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
9°
2 m/s - veri-veriperëndim
08-14
Clear sky I kthjellët
12°
2 m/s - veri-veriperëndim
14-20
Clear sky I kthjellët
18°
3 m/s - veri-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
16°
1 m/s - lindje-juglindje
4 Qershor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
2 m/s - juglindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
5 m/s - juglindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
6 m/s - jug-juglindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
5 m/s - jug-juglindje
5 Qershor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
12°
1 m/s - jug
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
0 m/s - juglindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
26°
<1 mm
5 m/s - jug-juglindje
20-02
Rain Shi
20°
2 mm
4 m/s - veriperëndim
6 Qershor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
16°
2 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Rain Shi
17°
2 mm
0 m/s - perëndim-veriperëndim
14-20
Light rain Shi
20°
<1 mm
2 m/s - juglindje
20-02
Rain Shi
20°
1 mm
2 m/s - jug-jugperëndim
7 Qershor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
17°
4 mm
2 m/s - perëndim

Vjenë

Viena është kryeqyteti i Austrisë dhe poashtu një shtet federal (gjermanisht Bundesland). Më 2011 Viena kishte mbi 1.700.000 banorë dhe është pra qyteti me popullsinë më të madhe në Austri. Në Vienë e kanë qendrën shumë organizata ndërkombëtare si OPEC, OSBE, ONEA dhe OKB (përkrah New York-ut dhe Gjenevës).