Moti në Berlin

19 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
03-06
Fair Pothuajse i kthejllët
9°
4 m/s - perëndim-veriperëndim
06-12
Fair Pothuajse i kthejllët
8°
3 m/s - perëndim-veriperëndim
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
4 m/s - veriperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
3 m/s - perëndim-veriperëndim
20 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Fair Pothuajse i kthejllët
8°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
06-12
Cloudy I vrenjtur
7°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
12-18
Cloudy I vrenjtur
14°
3 m/s - perëndim-veriperëndim
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
21 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
11°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
06-12
Clear sky I kthjellët
9°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
12-18
Clear sky I kthjellët
18°
2 m/s - jugperëndim
20-02
Clear sky I kthjellët
14°
2 m/s - juglindje
22 Shtator E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
10°
2 m/s - juglindje
08-14
Clear sky I kthjellët
11°
3 m/s - lindje-juglindje
14-20
Clear sky I kthjellët
22°
4 m/s - lindje-juglindje
20-02
Clear sky I kthjellët
17°
4 m/s - lindje-juglindje
23 Shtator E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
4 m/s - lindje-juglindje
08-14
Fair Pothuajse i kthejllët
12°
4 m/s - lindje-juglindje
14-20
Cloudy I vrenjtur
22°
5 m/s - juglindje
20-02
Rain Shi
18°
1 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
24 Shtator E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
4 m/s - perëndim
08-14
Cloudy I vrenjtur
14°
3 m/s - jugperëndim
14-20
Fair Pothuajse i kthejllët
20°
4 m/s - jugperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
2 m/s - jug
25 Shtator E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
14°
4 mm
3 m/s - jug
08-14
Fair Pothuajse i kthejllët
15°
3 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
20°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
2 m/s - jug-jugperëndim
26 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
13°
2 mm
3 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Light rain showers Reshje të lehta shiu
14°
<1 mm
5 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Fair Pothuajse i kthejllët
18°
4 m/s - perëndim-jugperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
27 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
13°
3 m/s - perëndim-jugperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
3 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
21°
3 m/s - jug-jugperëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
18°
3 m/s - jug-juglindje
28 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
4 m/s - jug
08-14
Light rain Shi
15°
<1 mm
3 m/s - jug-jugperëndim

Berlin

Berlini është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Gjermanisë, si dhe një nga 16 shtetet (land) e saj. Me një popullsi prej rreth 3.7 milion, Berlini është qyteti i dytë më i populluar në Bashkimin Europian dhe zona e shtatë më e populluar urbane në Bashkimin Europian.