Moti në Dortmund

17 Qershor
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
21-24
Fair Pothuajse i kthejllët
22°
1 m/s - juglindje
18 Qershor
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
1 m/s - jug-juglindje
06-12
Fair Pothuajse i kthejllët
16°
2 m/s - jug-juglindje
12-18
Cloudy I vrenjtur
27°
1 m/s - jug
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
27°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
19 Qershor
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
20°
2 m/s - juglindje
06-12
Fair Pothuajse i kthejllët
19°
3 m/s - jug-juglindje
12-18
Light rain showers Reshje të lehta shiu
28°
<1 mm
3 m/s - jug-jugperëndim
18-24
Rain showers Shi
25°
2 mm
4 m/s - perëndim-jugperëndim
20 Qershor
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
1 m/s - jugperëndim
08-14
Rain Shi
17°
2 mm
3 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Heavy rain showers Me pikla shiu
22°
6 mm
2 m/s - perëndim-veriperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
18°
2 m/s - perëndim
21 Qershor
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
15°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
3 m/s - perëndim
20-02
Fair Pothuajse i kthejllët
19°
2 m/s - veri-veriperëndim
22 Qershor
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
2 m/s - verilindje
08-14
Cloudy I vrenjtur
14°
3 m/s - lindje-verilindje
14-20
Fair Pothuajse i kthejllët
22°
4 m/s - lindje-verilindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
3 m/s - lindje-verilindje
23 Qershor
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
2 m/s - verilindje
08-14
Cloudy I vrenjtur
17°
3 m/s - lindje-verilindje
14-20
Cloudy I vrenjtur
26°
4 m/s - lindje-verilindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
1 m/s - lindje
24 Qershor
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
20°
3 m/s - jug-juglindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
22°
3 m/s - jug-juglindje
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
31°
3 m/s - jug-jugperëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
29°
1 m/s - veri-veriperëndim
25 Qershor
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
21°
2 m/s - perëndim-veriperëndim
08-14
Rain showers Shi
20°
1 mm
1 m/s - perëndim-veriperëndim
14-20
Rain showers Shi
23°
1 mm
2 m/s - veri-veriperëndim
20-02
Heavy rain Shi i madh
21°
14 mm
3 m/s - veri
26 Qershor
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain showers Shi
18°
1 mm
2 m/s - veri
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
1 m/s - veri-veriperëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
22°
2 m/s - veri-veriperëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
21°
4 m/s - veri

Dortmund

Dortmundi është një qytet në perëndim të Gjermanisë dhe gjendet në zonën e Ruhrit. Ai është qyteti dhe qendra tregtare e ekonomike më e madhe e Westfalenit dhe i përket landit të Nordrhein-Westfalenit.