Moti në Prizren

28 Mars E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
15-18
Cloudy I vrenjtur
10°
<1 mm
0 m/s - veri
18-24
Rain Shi
10°
1 mm
0 m/s - juglindje
29 Mars E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
0 m/s - jug-jugperëndim
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
0 m/s - jug
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
<1 mm
1 m/s - veri
18-24
Clear sky I kthjellët
13°
0 m/s - lindje
30 Mars E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
7°
1 m/s - jug
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
<1 mm
0 m/s - jug
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
<1 mm
2 m/s - veri
18-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
2 m/s - veri-verilindje
31 Mars E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Cloudy I vrenjtur
4°
1 m/s - veri-veriperëndim
08-14
Cloudy I vrenjtur
4°
<1 mm
1 m/s - veri
14-20
Cloudy I vrenjtur
9°
0 m/s - veri-veriperëndim
20-02
Cloudy I vrenjtur
6°
<1 mm
1 m/s - veri-veriperëndim
1 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Heavy snow Borë e dendur
0°
8 mm
1 m/s - veri-veriperëndim
08-14
Heavy snow Borë e dendur
-2°
7 mm
0 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Snow Borë
0°
1 mm
1 m/s - veri-veriperëndim
20-02
Light snow Borë e lehtë
-1°
<1 mm
0 m/s - jugperëndim
2 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
-1°
1 m/s - jug-juglindje
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
1°
0 m/s - veri-veriperëndim
14-20
Clear sky I kthjellët
5°
1 m/s - veri-veriperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
2°
0 m/s - jug-juglindje
3 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
-2°
0 m/s - jug-juglindje
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
0 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
8°
<1 mm
1 m/s - veri-veriperëndim
20-02
Rain Shi
9°
1 mm
1 m/s - jug-juglindje
4 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Rain Shi
6°
3 mm
0 m/s - jug
08-14
Rain Shi
6°
1 mm
0 m/s - jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
<1 mm
0 m/s - veriperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
0 m/s - perëndim
5 Prill E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Light rain showers Reshje të lehta shiu
6°
<1 mm
0 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
<1 mm
0 m/s - perëndim-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
1 m/s - veri-veriperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
0 m/s - veri
6 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
1 m/s - perëndim
08-14
Cloudy I vrenjtur
6°
0 m/s - veriperëndim
14-20
Cloudy I vrenjtur
10°
1 m/s - veri-veriperëndim

Prizren

Prizreni është qytet në pjesën jug-perëndimore të Kosovës si dhe i dyti në Kosovë për nga madhësia dhe popullsia pas Prishtinës. Prizreni po ashtu është qendër e komunës dhe rajonit me të njëjtin emër. Qyteti ka një popullsi prej rreth 170,000 banorësh, shumica Shqiptarë. Komuna mendohet të ketë rreth 221,000 banorë, përfshi këtu vetë qytetin dhe 76 fshatrat që e përbëjnë. Gjindet në afërsi të Bjeshkëve të Sharrit në Kosovën jugore, rajoni kufizohet me Shqipërinë dhe Maqedoninë.